Dokázali byste popsat, jak funguje bezdrátový rozhlas?

bezdrátový rozhlas

Nejspíš jste se o nich učili na základní škole na fyzice, ale už nemáte tušení, jak bezdrátový rozhlas funguje? V tomto článku vám to připomeneme a na příští párty můžete svými znalostmi oslnit.

Základy

Rozhlas poskytuje přenos telekomunikace od vysílače k přijímačům. Dříve se šířil, a v některých obcích ještě tímto způsobem šíří, rozhlas skrze kovové vedení. Rozhlasový přijímač získává signál nosných vln z antény. Místní bezdrátové rozhlasy využívají na přenos velmi krátké vlny, VKV, 30 - 300 MHz, kterým stačí menší antény a vysílací výkony. Vysílají tedy na úrovni FM.

Díky rozhlasu jste vždy informováni

Hlavně pro získávání bezpečnostních upozornění je rozhlas výhodný v obcích a městech.
Rychlý přenos informací o blížících se živelných pohromách, požárech, dopravních nehodách, či vyhláškách státu o bezpečnostních opatřeních v případě COVID19 karantény. I ohlášení blížících se prudkých dešťů se mnohdy hodí pro ty, kteří se zapomněli doma podívat na předpověď počasí. V neposlední řadě si jedinci mohou poslechnout program blížících se akci, či upozornění na jiné sešlosti ve městě.

Bezdrátový rozhlas představuje obrovské možnosti

Oproti svému předchůdci, drátovému rozhlasu je bezdrátový plný možností a vylepšení. Jednou z hlavních změn je skutečnost, že není třeba se nacházet v místě vysílače pro to, abyste mohli rozhlas používat. speciální mobilní aplikace pomáhá spustit živé, či předem nahrané vysílání skrze mobilní telefon odkudkoliv.
Další výhodou je chytrá komunikační síť vysílačů mezi sebou, kdy sami dokáží určit, který vysílač je poruchový a zároveň se s ním na dálku spojit. Dokonce se technik může na dálku na vysílač napojit a softwarové chyby opravit okamžitě.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4